Nakon nabavke štapova i rola, vrijeme je za nabavku ostalog pribora. Tržište vrvi od različitih marki i vrsta najlona. I među najiskusnijima još uvijek ima dilema koji najlon je najbolji, koje debljine itd. Za početak, predlažem najlon debljine između 0,35 i 0,40. Koji najlon i koje boje, to prepuštam Vama na volju. Ta debljina je primjerena za različite vrste terena, a može podnijeti i veću ribu.
Ono što je najbitnije u lovu komarče je predvez. Kada smo pričali o rolama, spomenuli smo kako komarča prilikom ugriza ne smije imati nikakav otpor. Shodno tome, na sistemu moramo koristiti klizno olovo kako bi riba nesmetano mogla “povući” ješku, a da pri tom ne osjeća otpor. Olovo se stavi na osnovni najlon koji završava zingulinom. Između zingulina i olova umetnite perlicu. Donji dio predveza se sastoji od fluorocarbonskog najlona i udice. Umjesto fluorocarbona, za početak možete staviti i obični najlon, mrvicu tanji od osnovnog najlona. Obavezno neka bude malo tanji jer je slabije vidljiv i ako dođe do zapinjanja udice o tlo, puknut će on, a ostatak osnovnog najlona i olova, ostat će spašen. Što se udica tiče, preporučam veličine 1/0, 2/0 i 3/0. Osobno, uvijek lovim na 3/0 jer je i ona, ma koliko vam se čini velika, igračka za komarčina usta :)
Na kraju osnovnog najlona može biti i kopča a na početku fluorocarbona zingulin koji se nakon ješkanja jednostavno zakači na kopču. Dužina fluorocarbona neka ne bude manja od 50 cm.
Hrvoje Jukica